DM Outlaws Garage

Go down

DM Outlaws Garage

Post  DM Outlaw69 on Sun Dec 27, 2009 1:57 am

GT: DM Outlaw69

Team:

Current Bank: 16,040 cr
Car: 1993 Mustang Cobra R

Car Cost:----------------------------14,000
PI: A 574

HP:569 TQ:503
Build List

Race: springs---------------------8,400

Sport: weight---------------------free

Engine Swap: 5.0 cammer-9,400
Total: 35,500
Rooms:4
Photo:



Last edited by DM Outlaw69 on Sun Apr 25, 2010 7:09 pm; edited 17 times in total
avatar
DM Outlaw69

Posts : 8
Join date : 2009-12-27
Age : 27
Location : Texas

View user profile

Back to top Go down

Re: DM Outlaws Garage

Post  DM Outlaw69 on Mon Dec 28, 2009 8:00 pm

12/28/09 single turbo 3,700 cr had 1,500 left + 2,000 week = 3,500 cr
1/8/10 sport clutch 1,700 - 3,500 = 1,800 + 2,000 week = 3,800 cr
1/11/10mickey thompson classic lock 3,500 - 3,800 = 300 cr
285/35R18
295/35R18
1/20/10 2 rooms 300 + 1,000=1,300 cr
1/21/10 2 rooms 1,300 + 1,000=2,300 cr
1/27/10 4 rooms 2,300 + 2000=4,300 cr
2/4/10 2 rooms 1,000 + 4,300=5,300 cr
2/5/10 2 rooms 1,000 + 5,300=6,300 cr
2/6/10 sport transmission 3,700 - 6,300=2,600 cr
2/12/10 sport driveline 1,100 - 2,600=1,500 cr
2/12/10 street hood + street rear bumper 1,100 - 1,500=400 cr
2/12/10 4 rooms ncd1 boosted,drifta,madness,slappa and paul keller boy 400 + 2,000=2,400 cr
2/19/10 4 rooms with drifta,boosted,and madness 2,000 + 2,400=4,400 cr
2/21/10 2 rooms 1,000=5,400 cr
2/22/10 2 rooms 1,100=6,400 cr
2/26/10 sport valves 50% 1,500 ,ignition 50% 1,500 and displacement 30% 3,360-6,400=40 cr
2/28/10 1 room 500+40=540 cr
3/1/10 1 room 500+540=1,040 cr
3/2/10 1 room 500+1,040=1,540 cr
3/4/10 1 room 500+1,540=2,040 cr
3/11/10 4 rooms 2,000+2,040=4,040 cr
3/14/10 4 rooms 2,000+4,040=6,040 cr
3/21/10 2 rooms 1,000+6,040=7,040 cr
3/22/10 2 rooms 1,000+7,040=8,040 cr
3/28/10 1 room 500+8,040=8,540 cr
3/29/10 1 room 500+8,540=9,040 cr
3/30/10 2 rooms 1,000+9,040=10,040 cr
4/05/10 1 room 500+10,040=10,540 cr
4/06/10 1 room 500+10,540=11,040 cr
4/07/10 1 room 500+11,040=11,540 cr
4/09/10 1 room 500+11,540=12,040 cr
4/13/10 1 room 500+12,040=12,540 cr
4/14/10 1 room 500+12,540=13,040 cr
4/15/10 1 room 500+13,040=13,540 cr
4/16/10 1 room 500+13,540=14,040 cr
4/19/10 2 rooms 1,000+14,040=15,040 cr
4/20/10 1 room 500+15,040=15,540 cr
4/21/10 1 room 500+15,540=16,040 cr


Last edited by DM Outlaw69 on Sun Apr 25, 2010 7:09 pm; edited 14 times in total
avatar
DM Outlaw69

Posts : 8
Join date : 2009-12-27
Age : 27
Location : Texas

View user profile

Back to top Go down

Re: DM Outlaws Garage

Post  DM Outlaw69 on Fri Feb 12, 2010 10:13 pm

2/12/10 rooms
avatar
DM Outlaw69

Posts : 8
Join date : 2009-12-27
Age : 27
Location : Texas

View user profile

Back to top Go down

Re: DM Outlaws Garage

Post  Zac Lee on Sat Feb 13, 2010 4:39 am

Nice vette.

Zac Lee

Posts : 19
Join date : 2010-02-02

View user profile

Back to top Go down

Re: DM Outlaws Garage

Post  MadnessDrifter on Sat Feb 13, 2010 8:45 am

thate cobra of you is real good man Very Happy
avatar
MadnessDrifter

Posts : 4
Join date : 2010-02-10
Age : 25
Location : Netherlands

View user profile

Back to top Go down

Re: DM Outlaws Garage

Post  DM Outlaw69 on Sat Feb 13, 2010 10:40 am

thx madness
and the vet is slappa's
avatar
DM Outlaw69

Posts : 8
Join date : 2009-12-27
Age : 27
Location : Texas

View user profile

Back to top Go down

Re: DM Outlaws Garage

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum